Sport

Czym jest sport ogólny?

Czym jest sport ogólny?

Sport – najprościej mówiąc, to po prostu aktywność fizyczna wykonywana w jednym z różnorakich celów.
Uprawianie sportu dzielimy na trzy grupy:
1. Sport amatorski.
Obejmuje on podstawowe aktywności, dzięki którym możemy zadbać o swoje zdrowie fizyczne oraz psychiczne, najczęściej jest uprawiany tylko rekreacyjnie.
2. Sport wyczynowy.
Jest on uprawiany w celu dążenia do jak najlepszych wyników w danej jego dziedzinie. Obejmuje on tym samym rywalizację i jest działaniem niewymuszonym.
3. Sport profesjonalny.
Jest wykorzystywany do zarabiania dzięki niemu pieniędzy. Wyspecjalizowany gracz uprawia sport wyczynowy, jednak z tą różnicą, że dostaje za to pieniądze.
Sport może być również inaczej rozumiany jako doskonalenie swojego ciała lub też patrzenie na osoby, które do tego dążą.
Aby urozmaicić aktywny tryb życia, wymyślono mnóstwo dziedzin sportu oraz jego dyscyplin. Na świecie znane są również zawody zwane igrzyskami olimpijskimi. Jest to wydarzenie międzynarodowe. Co cztery lata odbywają się igrzyska zimowe i tak samo co cztery lata są igrzyska letnie.
Organizowane są jednak i mniejszej wagi turnieje. Najbardziej znane dyscypliny, w których o zwycięstwo walczą całe drużyny, to: piłka nożna, siatkówka i koszykówka.