Sport

Czym jest trening Crossfit? Informacje o treningu Crossfit

Czym jest trening Crossfit? Informacje o treningu Crossfit

Jeśli jesteś nowicjuszem w świecie fitness, zacznij od wdrożenia się i zrobienia z treningu rutyny.  Najpierw zacznij powoli, pozwól swojemu ciału przyzwyczaić się do nowego programu fitness i stopniowo zwiększaj swój poziom wytrzymałości.  Jeśli podczas pierwszego treningu Crosfitt pójdziesz na całość, prawdopodobnie wypalisz się i zmęczysz do tego stopnia, że ​​na zawsze zrezygnujesz z treningu CrossFit.  Pamiętaj również, że zajęcie się rutyną fitness wymaga czasu, a jedynym sposobem na osiągnięcie idealnego poziomu jest bycie konsekwentnym i trzymanie się programu. Więc teraz, kiedy omówiliśmy rozpoczęcie reżimu treningowego skoncentrowanego na CrossFit, dowiedzmy się, czym w ogóle jest trening CrossFit?

Czym jest trening CrossFit?

Wielu entuzjastów sportu w dzisiejszych czasach interesuje się treningiem CrossFit.  Właściwie ten trening łączy w sobie wiele skutecznych procedur, które pozwalają stworzyć różnorodność treningu. Z drugiej strony eksperci medycyny sportowej uważają ten trening za zrównoważony i holistyczny sposób na osiągnięcie sprawności i zdrowia w krótkim czasie.  Podobnie jak w przypadku nabierania wytrzymałości, wybierz pływanie, jazdę na rowerze i koszykówkę kilka dni w tygodniu. W ten sposób osoba może cieszyć się różnorodnymi treningami, które mogą być zabawne i ekscytujące, jednocześnie osiągając pożądane cele fitness. Oczywiście trening Crossfit podobnie jak trening siłowy jest bardzo dobry podczas odchudzania.

Sięgając wstecz do historii, trening CrossFit został zapoczątkowany przez Grega Classa, gimnastyka z liceum, który był wraz ze swoją żoną Lauren Glassman.  CrossFit związał się z pierwszym gimnazjum w 1995 roku. W tym samym roku wydział policji w Santa Cruz zatrudnił Lauren Glassman, aby mogła szkolić żołnierzy.  Przez siedem kolejnych tygodni „Szkoła Piechoty Gagetown” koncentrowała się na różnych testach w kategoriach sprawności, które obejmują siłę, zwinność, wytrzymałość, elastyczność, równowagę, dokładność, szybkość, moc, koordynację i wytrzymałość oddechową.  W wielu kategoriach CrossFit również uzyskał najwyższe oceny.

W rezultacie trenerzy siłowni byli usatysfakcjonowani wynikami treningu.  Gimnazja zrzeszone w CrossFit szybko się rozrosły.  W 2005 roku było ich tylko osiemnaście wzrosła do tysiąca siedmiuset gimnazjów w 2010 roku. Trenerzy podnoszenia ciężarów, tacy jak Louie Simmons, Mike Burgener i Bill Starr, współpracowali z organizacją CrossFit.

Kilka słów o Cross Fitcie

Cross Fit to program zdrowotny, który ma na celu optymalizację i doprowadzenie ciała do szczytowych poziomów wydajności.  Niemniej jednak charakter tego programu szkoleniowego nie wiąże się z żadnym ryzykiem.  Jak dotąd korzyści z treningu CrossFit znacznie przewyższają ryzyko.  Wykonane w ograniczonym czasie i w złej formie, różne ćwiczenia CrossFit mogą zwiększyć ryzyko kontuzji, jeśli są wykonywane nieprawidłowo.  Tak więc nie powinno to być wykonywane przez ludzi bez uprzedniego uzyskania odpowiedniego nadzoru.
CrossFit i jego wpływ na organizm – wszystkie części ludzkiego ciała są odpowiednio przystosowane do prawidłowego funkcjonowania.  Dzięki różnym ćwiczeniom w ramach treningu CrossFit organizm może rozwijać różne grupy mięśni.  Nacisk kładziony jest nie tylko na pojedynczą grupę mięśni, ale również na wszystkie mięśnie ciała.  Przejście z jednej czynności do następnej powoduje, że ćwiczysz różne grupy mięśni, aby uzyskać zrównoważony trening.

Crossfit dobry dla osób, które nie lubią monotonii

Ćwiczenia crossfit mogą prawdopodobnie zapobiec nudzie.  Jednym z najczęstszych problemów związanych z wykonywaniem ćwiczeń jest nuda.  Nagle przestajesz się tym interesować i zazwyczaj kończysz z rezygnacją.  Pamiętaj, że w treningu CrossFit każdego dnia można wybierać spośród szerokiej gamy ćwiczeń, dzięki czemu trening jest ciekawszy.  Dzięki zróżnicowanym rutynom możesz cieszyć się różnymi treningami.

Trening crossfit nie ma ustalonego harmonogramu, co czyni go elastycznym.  Jeśli okoliczności wymknęły się spod Twojej kontroli, prawdopodobnie uniemożliwi Ci to regularne poranne biegi po parku miejskim.  Nadal istnieją produktywne treningi, które można wykonać, takie jak pływanie rano lub granie w tenisa ziemnego wieczorem.  Dobrą rzeczą jest to, że możesz dostosować swój trening do wszystkiego, co chcesz.