SportZdrowie

Jak działają szybkie marsze?

Jak działają szybkie marsze?

Bieganie to jeden z tych wysiłków aerobowych, który spala zdecydowanie najwięcej kalorii, bo jest bardzo wymagający i obciążający dla ciała, jednakże z tej jego specyfikacji wynika też to, że nie każdy może z niego korzystać. Osoby z dużą nadwagą i osoby otyłe raczej nie powinny biegać. Dla nich taki trening okazałby się najprawdopodobniej zbyt forsowny i mógłby doprowadzić do kontuzji, uszkodzenia stawów albo nawet i przeciążenia stóp. W takiej sytuacji szybki marsz okaże się dużo lepszym wyborem. Początkowo warto właśnie traktować go niczym bieg, by wraz z kolejnymi zrzucanymi kilogramami podwyższać tempo ćwiczeń i ostatecznie dojść do delikatnych truchtów.

Zalety maszerowania

Marsze są naprawdę fantastyczne. Można je uprawiać zawsze i wszędzie, nawet podczas totalnej niepogody, która potrafi przeszkodzić w biegach. Na marsze każdy jest zawsze przygotowany, bo jest to jednak najbardziej naturalna forma aktywności dla każdego człowieka, która nie wymaga ani szczególnej kondycji, ani znakomitej siły mięśni, ani też jakiejś ponadprzeciętnej wydolności. Mnóstwo zalet maszerowania znajdziemy także na portalu o tematyce zdrowotnej i sportowej, a więc www.dylemat.pl.

Dopasuj marsz do siebie

Szybki marsz można zresztą dostosować do swoich indywidualnych możliwości. Jeżeli ktoś jest bardzo otyły, dla niego szybkim marszem będzie już chód w tempie trzech kilometrów na godzinę, podczas gdy osoba z lekką nadwagą będzie maszerować zwykle przynajmniej dwukrotnie szybciej. Nie należy jednak z góry sobie czego zakładać czy tym bardziej próbować porównywać się do innych. Marsz ma być tak szybki, aby był dość intensywny, ale by wciąż umożliwiał prowadzenie w miarę swobodnej i spokojnej rozmowy z idącą obok osobą (nie wolno dopuszczać do nadmiernej zadyszki).

A jaki związek ma szybki marsz a odchudzanie? Korelacja między tymi dwoma elementami jest bardzo silna, bo jednak ci ludzie, którzy dużo się ruszają, na ogół są szczuplejsi od tych prowadzących siedzący tryb życia. A marsz to też jakiś ruch. Nie tylko bieganie pomaga więc w spalaniu zbędnych kalorii i zbędnych kilogramów.