Sport

Jakie ćwiczenia ułatwią naukę gry w tenisa?

Jakie ćwiczenia ułatwią naukę gry w tenisa?

Do nauki gry w tenisa najlepiej podejść na spokojnie i bez nakładania na siebie niepotrzebnej presji. Co będzie to będzie. Nie od razu Rzym zbudowano i też nie każdy nadaje się do tego, by w tego tenisa w ogóle grać. W żadnym wypadku nie powinieneś więc ustalać sobie zbyt górnolotnych celów i zakładać, że dwie lekcje gry w tenisa wystarczą ci do tego, by pokonać kumpla, który trenuje już od roku czy dwóch lat. Nie próbuj też ograniczać się wyłącznie do samych tenisowych treningów. Najlepsi gracze to gracze wszechstronnie rozwinięci pod względem fizycznych predyspozycji i umiejętności. Nad tego typu rzeczami możesz natomiast pracować nie tylko na korcie, ale też i na bieżni, basenie albo po prostu na siłowni.

Co liczy się w tenisie?

Aby móc przejść na spokojnie przez dwugodzinny, a zdarza się że i trzygodzinny mecz, trzeba wykazywać się niesamowitą kondycją i doskonałą sprawnością. Te dwie cechy najłatwiej wyrobić sobie podczas biegania. Jest to sport wymagający, ale opłacalny, bo to właśnie bieganie pozwala ci najszybciej wypracować pożądaną kondycję. Podejdź jednak do tego sportu w sposób rozsądny. Nie narzucaj sobie od razu zbyt dużego tempa i zbyt dużej częstotliwości treningów, a staraj się po prostu biegać co drugi czy trzeci dzień przez mniej więcej pół godziny. Oprócz tego pamiętaj także o rozgrzewce oraz o odpowiednim streachingu, który może stać się naszą rozrywką. Tempo wybierz takie, by móc utrzymywać tętno na poziomie 60% swojego tętna maksymalnego. Chodzi o to, abyś w trakcie biegu był w stanie normalnie rozmawiać. Jeżeli nie jesteś w stanie powiedzieć słowa bez zadyszki, oznacza to że biegniesz za szybko i że musisz trochę zwolnić, aby wyrównać oddech i uspokoić tętno.

Lekcje gry w tenisa bardzo często odbywają się też bezpośrednio na siłowni i w tym przypadku polegają na wykonywaniu ćwiczeń doprowadzających do zwiększenia siły mięśni. Pracuj przede wszystkim nad mięśniami ramion, pleców oraz brzucha. Staraj się wykonywać zróżnicowane treningi, aby za każdym razem pobudzić ciało w inny sposób. Monotonia treningowa nie jest wskazana. Ciało musi być zaskakiwane, jeżeli ma stawać się coraz silniejsze i coraz sprawniejsze.