PozostałeSport

Jak zawsze zachowywać pozytywne nastawienie?

Jak zawsze zachowywać pozytywne nastawienie?

Pozytywne nastawienie w sporcie to sposób myślenia, który może przynieść wiele korzyści. Jest ono ściśle związany z takimi zmiennymi jak optymizm, pewność siebie i odporność.

Utrzymanie pozytywnego nastawienia nie jest łatwym zadaniem, gdyż wymaga pracy nad sobą i kontrolowania swoich myśli nawet w niekorzystnych sytuacjach. Jednak gdy zaangażowanie i determinacja sportowca przewyższają wyzwania, sukces jest gwarantowany.

Sportowiec z pozytywnym nastawieniem jest bardziej skłonny do osiągania jak najlepszych wyników. Będzie potrafił wytrwać mimo przeszkód i zawsze zrozumie pozytywną stronę nieoczekiwanych wydarzeń. Zgodnie z tą ideą stwierdzono, że optymizm jest pozytywnie związany z wynikami sportowymi w sytuacjach niekorzystnych. Ten artykuł da zawiera kilka prostych wskazówek, jak to osiągnąć.

Medytacja to jeden z najlepszych sposobów na relaks

Medytacja jest dyscypliną, która pomaga zmienić nasze myśli i nasz związek z nimi. Nie tylko pomaga oczyścić umysł i zapomnieć o zmartwieniach, ale również pomaga wykryć negatywne myśli i zmienić je na bardziej pozytywne.

Medytacja polega na skupieniu uwagi na teraźniejszości i akceptacji wszystkich myśli, które do ciebie przychodzą, bez próby ich zablokowania.  Wielką zaletą medytacji jest to, że jest to bardzo niedroga umiejętność do nauczenia się. Wymaga to jedynie kilku minut dziennie i wygodnego miejsca, bez czynników rozpraszających.

Odłącz się od rutyny i codziennie wygospodaruj czas dla siebie

Rytm codzienności nie pozwala na to, by każdego dnia poświęcić chwilę odpoczynku i cieszyć się sobą. Może to prowadzić do stanu wyczerpania sportowca, a w dłuższej perspektywie mieć szkodliwe konsekwencje dla jego wyników.

Poświęcenie kilku minut dziennie nie oznacza wprowadzenia poważnych zmian do swojej rutyny. Oznacza to wygospodarowanie godziny z dnia i zarezerwowanie jej na czynności, które sprawiają przyjemność w samotności lub w towarzystwie. W miarę możliwości podczas tych chwil należy unikać przeszkadzania sobie przez sprawy związane z pracą, aby przerwy były naprawdę skuteczne trzeba odłożyć na bok swoje zmartwienia. W http://www.okurcze.pl znajdziesz najlepsze sposoby na relaks i odłączenie się od rutyny.

Skoncentruj się na teraźniejszości

Skupienie się na teraźniejszości jest bardzo skuteczną zmianą na rzecz pozytywnego nastawienia. Myślenie o przeszłych błędach czy przyszłych zmartwieniach jest tylko źródłem rozproszenia i złych myśli, które nie pozwalają skupić się na tym, co ważne.

Idąc tym tropem, w psychologii stosuje się model A-B-C, aby pokazać znaczenie myśli. Zgodnie z tym modelem, zachowania każdej osoby (C) są bezpośrednią konsekwencją jej myśli (B), a nie zdarzeń zewnętrznych (A).

Aby utrzymać swoją uwagę w teraźniejszości, skutecznie jest zdystansować się na chwilę od myśli, rozejrzeć się dookoła i być świadomym miejsca i czasu, w którym się znajdujemy. Każde inne ustawienie lub czas odpowiada przeszłości lub przyszłości i należy unikać wyobrażania sobie tam siebie.