SportZdrowie

Jak spalić 100 kalorii dziennie bez uszczerbku na zdrowiu?

Jak spalić 100 kalorii dziennie bez uszczerbku na zdrowiu?

Zwykle uważamy proces spalania tłuszczu za niezwykle skomplikowane zadanie, które wymaga dużego wysiłku, ale w rzeczywistości można stracić około 100 kalorii dziennie bez większych wyrzeczeń i uszczerbku na zdrowiu, po prostu zmieniając kilka nawyków.

Zacznij od małych kroków

Małe gesty, takie jak wchodzenie po schodach zamiast do windy, wysiadanie z autobusu dwa przystanki wcześniej, zostawianie samochodu zaparkowanego nieco dalej od domu lub pracy czy dojeżdżanie do niektórych miejsc rowerem, pomagają nam prowadzić mniej siedzący i zdrowszy tryb życia.

Inne codzienne czynności, dzięki którym spalamy około 100 lub więcej kalorii, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, to prace domowe, prace w ogrodzie, półgodzinny spacer ze zwierzęciem, a nawet mycie samochodu. Do umiarkowanych, ale równie skutecznych ćwiczeń należy jazda na rowerze stacjonarnym przez około 20 minut, jogging przez 10 minut do kwadransa oraz pływanie rekreacyjne przez 30 minut.

Waga w dół – jak to zrobić?

Jak możemy dowiedzieć się w artykule na www.nadwrazliwosc.pl, trzymanie wagi i BMI w normie jest ważne dla naszego zdrowia. Jeśli chodzi o zrzucenie zbędnych kilogramów lub utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, obecnie istnieje wiele zabawnych zajęć związanych z technologią, które można wykonywać nawet bez wychodzenia z domu. Filmy z ćwiczeniami, zarówno do samodzielnego wykonywania, jak i w towarzystwie, oferują nam szeroką gamę możliwości, takich jak joga, pilates, taniec towarzyski, taniec brzucha, aerobik.

Podobnie gry wideo, które wcześniej kojarzyły się z siedzącym trybem życia, otyłością i izolacją społeczną, obecnie pokazują znacznie zdrowszą stronę, wprowadzając gry wymagające ruchu poprzez symulowanie uprawiania wielu sportów, w większości z możliwością gry wieloosobowej.

Biorąc to wszystko pod uwagę, widzimy, że utrata około 100 kalorii dziennie nie jest tak trudna, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka, zwłaszcza jeśli stosujemy zdrową (ale nie rygorystyczną) dietę, nie nadużywając tłuszczów i pijąc codziennie wystarczającą ilość wody, owoców i świeżych warzyw.