Pozostałe

Damski rower miejski: kobiecy i modny, ale, czy wygodny?

Damski rower miejski: kobiecy i modny, ale, czy wygodny?

Wraz z wiosną, pełną parą rusza sezon rowerowy. Jazda na popularnym dwukołowcu to dawka aktywności i niezwykle przyjemna rekreacja. Każdy, kto jeszcze nie jest gotowy, na przejażdżki powinien, jak najszybciej zaopatrzyć się w swój rower. Już od kilku sezonów najchętniej przez Panie wybierane są rowery miejskie. To modne propozycje, które trafiają w masowe gusta. Dlaczego? O tuż świetnie się prezentują, a do tego są wygodne i sprawdzają się do jazdy w warunkach miejskich.

Rower miejski: charakterystyka!

Modele modnych rowerów miejskich, zwanych też holenderskimi charakteryzują się dużymi, cienkimi kołami, niską ramą, szerokim siodełkiem i dużą kierownicą w kształcie tzw. jaskółki. Do tego przeważnie mają zabudowany łańcuch. Damskie rowery można uzupełnić o praktyczny i designerki koszyk. Ponadto każdy model można doposażyć o takie elementy jak stopka, bagażnik, błotniki, dzwonek, uchwyt na telefon, czy nawet licznik prędkości. Wszystko, po to, by ten ekologiczny pojazd okazał się maksymalnie funkcjonalny i komfortowy. Rowery miejskie gwarantują jazdę w wygodnej, wyprostowanej pozycji i dobrą widoczność na drogę. Do tego można, swobodnie na nich jeździć w dowolnym stroju (nie tylko sportowym) co z pewnością zadowoli wiele Pań. Należy jednak pamiętać, że najlepiej sprawdzą się do jazdy po równych, płaskich nawierzchniach. Dlatego, właśnie są dedykowane na miasto.

Informacje sportowe i treningowe znajdziesz też na https://gliwiceinfo.pl.

Rower miejskim z charakterem!

Poza oczywistymi zaletami rowerów miejskich, takich jak chociażby ich względy ekologiczne, ekonomiczne, czy prozdrowotne, to trzeba przyznać, że świetnie się prezentują. Nic dziwnego zatem, że przykuwają uwagę. Wśród nich popularnością cieszą się modele vintage, czyli rowery stylizowane na retro, co dodaje im duszy i podkreśla charakter właścicieli! Zasadniczo rowery damskie, miejskie są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Jednak w najgorętszych trendach są te w kolorze miętowym, kremowy, czy też brązowym.