Sport

Siatkówka – sport dla bab

Siatkówka – sport dla bab

Siatkówka opisywana jest często jako „sport dla bab”. Nie ukrywajmy, ale to święta racja. W meczu siatkarskim zazwyczaj jest tyle emocji co w dobrze rozegranej partii szachowej. A skoro już o szachach mowa to niejednokrotnie zdarzało się, że podczas emisji meczu siatkarskiego kamery pokazywały kibiców z nudów grających w szachy bądź też przynoszące własny odbiornik i oglądające w nim mecz piłkarski.

Dla wielu siatkówka to „sport bez krwi” W siatkówce bowiem nie ma bezpośredniego kontaktu między zawodnikami i wszystko opiera się o przerzuceniu piłki za siatkę i rytualne zbieranie się w okrąg przy zdobyciu punktu. Praktycznie jest to jedyna rzecz za jaką warto podziwiać siatkarzy. W jaki sposób non stop można się ściskać w geście triumfu? Pojęcie mobilizacja oczywiście funkcjonuje w tym sporcie, ale ileż można. Krytyka spada co prawda na każdy sport, ale na siatkówkę właśnie ze względu na takie zachowania. Trzeba coś jednak powiedzieć o zaletach tego sportu. Zaletą niewątpliwą jest fakt, że doskonale można przetrenować i wyćwiczyć element stania. Nie każdego stać bowiem na stanie około 2 godziny w jednym miejscu i pokazywanie za sobą znak „peace”. Do tej pory nikt nie wie co to znaczy, a sami zawodnicy mówią, że jest to rzecz ściśle tajna.

Wiele ciekawostek sportowych można też wyszukać na stronie www.walbrzychinfo.pl, gdzie będziesz także na bieżąco z wiadomościami z Wałbrzycha i okolic.

Do niewątpliwych zalet siatkówki należy fakt, że można oceniać zawodników, pokazując im tabliczki z numerami. Te numery to odpowiednio noty otrzymywanie przez zawodników przez innych zawodników. To dodatkowo ma za zadanie mobilizować zawodników do jeszcze wytrwalszego stania w jednym miejscu i odbijania piłki byle dalej przez siatkę. W siatkówce ogromną rolę odgrywa trener, który wspiera na duchu swą drużynę i mówi jej ciągle dobre słowa. Wiele razy zdarzyło się, że drużyna przegrywająca kilkunastoma punktami, wezwana na przerwę do trenera odzyskała wszystkie swoje straty i wygrała cały mecz. Pomyślmy, jak wielkie wsparcie dla swojej drużyny niesie trener, który potrafi podnieść ją z takiego upadku. Nie jest to jednak nic nadzwyczajnego, gdyż taka jest jego rola i to właśnie on musi tak robić.