ModaSport

Modnie i wygodnie! Czyli, jak dobrać biustonosz sportowy!

Modnie i wygodnie! Czyli, jak dobrać biustonosz sportowy!

Biustonosz sportowy to niezbędny element garderoby, każdej aktywnej kobiety. Zdecydowanie poprawia on komfort podczas ćwiczeń, a przede wszystkim pozwala cieszyć się jędrnym i kształtnym biustem przez długi czas. Dlatego, każda z Pań, bez względu na rozmiar piersi, powinna pamiętać, aby strój na trening, uwzględniał dobrze dopasowany stanik sportowy. Na tej części garderoby sportowej zdecydowanie nie warto oszczędzać.

Sportowy biustonosz chroni piersi przed wstrząsami i zapewnia optymalną amortyzację w czasie ruchu. Ze względów praktycznych stanik do ćwiczeń najlepiej, jeśli jest pozbawiony fiszbinów, które niestety mogły, by się przemieszczać, a tym samym obcierać podczas częstych i gwałtownych ruchów. Większość modeli jest bezszwowa, co również wpływa na komfort ich noszenia. Biustonosz sportowy należy dobierać indywidualnie do warunków swojej figury. Należy zwrócić uwagę na to, by dobrze przylegał do ciała i mocno podtrzymywał piersi, ale jednocześnie ich nie deformował. Wbrew różnym przekonaniom, również Panie o obfitym biuście, nie powinny rezygnować z profesjonalnego stanika sportowego. Biustonosze do ćwiczeń występują w różnych rozmiarach, również tych dużych.

Jak wybrać biustonosz sportowy w dużym rozmiarze?

Tak naprawdę zasady dobierania biustonosza sportowego, są takie same, jakie obowiązują w przypadku zwykłej bielizny. Czyli, należy uwzględnić obwód pod biustem i rozmiar maseczki. Jeśli interesuje nas duży rozmiar stanika, lepiej wybierać spośród modeli z dzielonymi miseczkami i szerokimi ramiączkami. W tym przypadku okazują się one znacznie wygodniejsze i lepiej podtrzymujące. Warto również zwrócić uwagę, by stanik posiadał wstawki odprowadzające pot.